Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers zakončili základní část výhrou 3:2 nad Olomoucí!

02.03.2019 | Marek Herna

Páteční večer na Hvězdě znovu patřil univerzitnímu hokeji. Do Prahy přijel tentokrát tým University Shields Olomouc. Do zápasu vstupovali soupeři s rozdílnou motivací, zatímco Olomouc stále bojuje o play off, domácí Engineers už ho mají s předstihem zajištěné a jejich postavení v tabulce už žádný výsledek nemohl změnit. Hlavním úkolem, se kterým domácí vstupovali do zápasu bylo otestovat síly před blížícím se čtvrtfinále a naladit vítěznou formu na tvrdé bitvy o Sekeráš Trophy. Zápas byl festivalem nevyužitých šancí na straně domácích, ale i hubená výhra se počítá a 3 body tak zůstaly doma na Hvězdě. U všech tří gólů Engineers si připsal asistenci Martin Sekerka.

16. kolo | Pátek 01.03.2019, 20:00 | Hvězda Praha

Engineers Prague - University Shields Olomouc

3:2

1:0, 2:2, 0:0

Branky: 14. Ujfaluši (Heža, Sekerka), 35. Heža (Sekerka, Sem), 37. Adámek (Sekerka) - 30. Lainka (Skopal, Vaňo), 37. Pernický (Hajšman, Muller)

Vyloučení: 4:4, využití: 2:0

Diváci: 100

Engineers Prague: Příhoda (Slavata) - Sem, Zilcher, Spurný, Klement, Herna, Vostracký, Žáček - Adámek, Sekerka, Ujfaluši, Suda, Outrata, Janata, Heža, Hlaváč, Urbančík, Hyršl, Dudák, Kadlec Trenéři: Fuks, Kolář

University Shields Olomouc: Molnár (Ovčaři) - Janošek, Pernický, Horvát, Křesala, Výkruta - Hajšman, Matuška, Blahůnek, Lainka, Skopal, Vaňo, Kerda, Siegel, Muller, Svozílek Trenéři: Zbránek, Kutáč

Komentář

Úvod zápasu byl poměrně vyrovnaný, domácím Inženýrům pár střídání trvalo, než se jim povedlo zařadit vyšší rychlostní stupeň a dostali se do toho pravého provozního tempa. I tak si ale vytvořili několik šancí, především v nabídnuté přesilové hře, která ale gólem neskončila. Přesilovku hrála poté i Olomouc, naložila s ní však bídně a Engineers se v pohodě ubránili. O pár minut později se role znovu obrátily a Engineers napodruhé přesilovku využili. Po sérii střel a dorážek se na brankovišti z bezprostřední blízkosti prosadil Petr UJFALUŠI - 1:0. Ve zbytku třetiny si Inženýři vytvořili ještě několik gólových příležitostí, do šatny ale odcházeli pouze s jednogólovým vedením.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek jako ta první. Hosté hrozili pouze z brejků, domácí ovládali hru a měli spoustu příležitostí k navýšení náskoku, ale buď selhali v koncovce, nebo je vychytal skvělý Molnár v brance Olomouce. Ten svým výkonem držel Olomouc stále ve hře a po jednom z jeho zákroků se hra rychle otočila, Olomouc se dostala do přečíslení 3 na 2, které ukázkově vyřešil Petr Lainka střelou nad vyrážečku Příhody - 1:1. V polovině zápasu mohl domácí poslat Adam Hyršl, po jehož úniku a faulu obránce bylo nařízeno trestné střílení. Z toho nakonec vyšel vítězně hostující brankář, když vystihl Hyršlovu střelu do protipohybu. Domácí to však dlouho nemrzelo, ve 35. minutě totiž využil další přesilovou hru Olda HEŽA, který podobně jako Ujfaluši u prvního gólu dorazil puk za bezmocného brankáře - 2:1. O dvě minuty později propukla radost na domácí střídačce potřetí, po pohledné akci se prosadil Tomas ADÁMEK - 3:1. Kdo si myslel, že je po zápase tak se mýlil, hned v dalším střídání totiž hosté zamkli domácí v obranném pásmu a po několika odrazech se puk dostal k  obránci Pernickému, který trestuhodně neobsazen neměl problém trefit prázdnou branku - 3:2. Domácí znovu zabrali ale i přes vyložené šance se jim vedení navýšit nepodařilo, nejblíže byl Outrata, který po krásné akci trefil spojnici.

I v závěrečné periodě měli diváci možnost vidět festival neproměněných šancí domácích útočníků. Olomouc občas vyrazila do protiútoku, Engineers si ale své vedení poctivě hlídali a nepouštěli hostující útočníky do vyložených šancí, vše navíc jistil tradičně skvělý brankář Příhoda. V závěru se utkání lehce přiostřilo a bylo k vidění i několik parádních hitů. Stav 3:2 nakonec vydržel až do konce a Engineers si tak připsali hubenou výhru.

V posledním zápase základní části Engineers nedopustili překvapení a tři body zůstaly doma v Praze na Hvězdě. Zatímco Olomoučtí musí o místo v osmičce nejlepších ještě bojovat, domácí tým má už jasno. Podle posledního zápasu UK Praha obsadí buď čtvrté nebo páté místo a bude to právě pražský rival, na kterého s největší pravděpodobností v play off narazí. Bude se tak opakovat čtvrtfinálová série z minulého ročníku, kdy po dvou neskutečně napínavých bitvách postoupila Karlovka. Oba zápasy přitom rozhodlo až prodloužení.

Uvidíme letos úspěšnou odplatu? Sledujte pozorně Facebook a Instagram Engineers Prague ať vám nic neunikne a přijďte Engineers podpořit na stadion! Domácí zápas čtvrtfinále odehrajeme 15.3. od 18:00!