Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vyprodaný stadion a vypjaté utkání. Bitvu o Prahu vyhrála Karlovka

21.02.2019 | Barbora Pospíšilová

Napínavá hra do poslední vteřiny, obsazený stadion do posledního místa, boj o každý puk do posledního písknutí. Taková byla Bitva o Prahu! O konečném výsledku rozhodly až samostatné nájezdy, a bohužel pro domácí Engineers Prague ovládl Prahu opět tým Univerzity Karlovy.


15. kolo | Středa 20.02.2019, 18:00 | ZS Hvězda Praha
 

Engineers Prague - Univerzita Karlova Praha

2:3 sn

1:0, 1:1, 0:1

Branky: 6. Suda (Outrata, Janata), 20. Ujfaluši (Sem), 28. Hyršl (Svoboda), 44. Bečka (Svoboda)

Střely: 42 - 30

Vyloučení: 3 - 6, navíc Hlaváč (ENG) 2+10 úder do hlavy a krku

Využití: 1 - 0

Diváci: 800

Engineers Prague: Maštalířský (Slavata) - Sem, Janásek, Spurný, Klement, Zilcher, Žáček, Sedliský - Veber, Ujfaluši, Suda, Urbančík, Outrata, Hyršl, Heža, Hlaváč, Kadlec, Němec, Janata, Potocký, Adámek

Univerzita Karlova Praha: Pírs (Hamalčík), Bartoš, Kopica, Knobloch, Slavíček, Švaříček, Novák M. – Novák P., Matejček, Frič, Bečka, Svoboda, Hyršl, Christov, Velas, Bořík, Čmejla, Kaleta, Murín, Dufek

Komentář
 
 
 

Týmy se v této sezoně střetli v rámci EUHL poprvé, a oba měly jasný cíl – ovládnout českou metropoli. Ačkoliv se ze začátku dařilo hlavně Engineers, v koncovce se nevzdalo ani UKáčko, a tak se šlo do prodloužení, ale ani to o vítězi nerozhodlo…

Úvod třetiny jasně převzali do svých rukou domácí Engineers. Což potvrdilo i to, že zápas otevřel Martin SUDA, který během přesilovky dokázal dostat puk do brány UK! 1:0 a jásot nejen na střídačce, ale hlavně v hledišti, odkud se ozýval kotel domácích! Následovaly dvě oslabení domácích za sebou, ale ani těch nedokázali hosté využít. Prvních dvacet minut se neobešlo ani bez menších tvrdších soubojů a šarvátek.

Jen deset vteřin po začátku druhé třetiny skóroval za Engineers Petr UJFALUŠI, který využil chyby obránců soupeřů a nekompromisně zakončil, a zvýšil tak na 2:0! Po pár minutách se ale poprvé ozvala i UK. Aleš HYRŠL snížil stav na 2:1 po tvrdé střele na Maštalířského. V poslední půlminutě odbruslil na trestnou lavici hráč Karlovky, a  i když Engineers vytvořili obrovský tlak, utéct UKáčku zas o dva góly se nezadařilo.

Závěrečnou třetinu začali Engineers přesilovkou, ovšem nepřesnými střelami ani nyní stav nenavýšili. Naopak skóre srovnali hráči UK, kdy Svoboda za bránou vybojoval puk a trefně přihrál na BEČKU, který z bezprostřední blízkosti zakončil na 2:2. Zbytek třetiny byl bojovný, vyhrocený, snaživý i nervózní na obou stranách, hra se oproti předešlým třetinám zrychlila. A možná právě roztržitost způsobila to, že se o vítězi nerozhodlo v základní hrací době.

Nic se na tom nezměnilo ani v prodloužení, ve kterém podrželi své týmy gólmani na obou stranách. Po faulu hostů měli Engineers velkou šanci v podobě trestného střílení, ale bohužel ani to utkání nezakončilo. Domácí útočili ještě i v posledních vteřinách, ale marně. V nájezdech pak byli nakonec šťastnější hráči UK, kteří se tak stali vítězem celé Bitvy o Prahu.

Ačkoliv koncovka nebyla taková, jakou bychom si představovali, přesto děkujeme všem našim fanouškům a engineerskému kotli za parádní atmosféru a podporu! Na Bitvě o Prahu se uvidíme zase za rok, ale přijít na Hvězdu můžete už v pátek 1.března,  kdy se Engineers postaví Olomouci. Začátek v 20:00.

Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS