Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers rozstříleli Karlovku 9:2 a v semifinále vyzvou Trenčín!

23.03.2019 | MH

Páteční rozhodující zápas čtvrtfinálové série Playoff EUHL mezi pražskými rivaly Engineers a UK Praha byl oproti prvním dvěma zápasům (3:1 a 4:5) naprosto jednoznačnou záležitostí. Engineers o vysokém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy nasázeli 5 gólů. Ani poté však nepolevili a po skvělém výkonu celé sestavy zničili Karlovku 9 góly. Celou sérii Engineers vyhráli 2:1 na zápasy a v semifinále play off vyzvou tým Gladiátorů z Trenčína,vítěze základní části EUHL.

1. kolo | Pátek 22.03.2019, 20:15 | Hvězda Praha

Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague

2:9

1:4, 1:2, 0:3

Branky: Matějček, Hyršl - Veber 2, Suda 2, Zdvořáček, Ujfaluši, Vostracký, Janata, Urbančík

Vyloučení: 6:5, využítí 0:1, v oslabení 0:1
Diváci: 200
Rozhodčí: Šťovíček, Muller, Hnát
Střely: 28:35

Diváci: 200

Univerzita Karlova Praha: Hamalčík (Sljusarcuk) - Slavíček, Knobloch, Švaříček, Fric, Bartoš, Kopica, Novák M. - Kukačka, Brejcha, Matějček, Krudenc, Novák P., Špičan, Hyršl, Valder, Bečka

Engineers Prague: Příhoda (Maštalířský) - Zilcher, Janásek, Spurný, Klement, Žáček, Vostracký, Herna - Sekerka, Veber, Ujfaluši, Suda, Outrata, Janata, Urbančík, Heža, Zdvořáček, Sedliský Němec, Adámek

Komentář

Ještě před tím, než se dostaneme přímo k pátečnímu zápasu, připomeňme si, jak to vlastně mezi Engineers a UK probíhalo v minulých sezónách. Pražská derby jsou vždy ozdobou ligy a zápasy proti UK ukazují to nejlepší, co univerzitní hokej může nabídnout. Skvělý hokej a parádní atmosféru! Letošní čtvrtfinále bylo reprízou toho loňského, ve kterém se po dvou výhrách v prodloužení z postupu radovali studenti UK. Za zmínku stojí to, že posledních 5 zápasů před touto sérií ovládlo UK, z toho 4 v prodloužení nebo nájezdech. To už je opravdu pořádná porce smůly :)! Na druhou stranu je právě v tomto krása hokeje a univerzitní ligy. Týmy jsou vyrovnané a v zápasech rozhodují ty nejmenší maličkosti.

S odhodláním zlomit nepříznivou sérii s UK vstupovali Engineers i do zápasů v play off. V prvním zápase se zadařilo a po výhře 3:1 se ujali vedení. Karlovka nesložila zbraně a ve druhém zápase po výsledku 5:4 srovnala stav. Rozhodnout tedy musel třetí duel... Ten začal už v úterý večer ve Slaném, ale po 7 minutách byl za stavu 1:1 přerušen kvůli díře v ledu. Liga nakonec rozhodla, že zbytek zápasu se bude dohrávat v pátek..

Engineers vlétli do zápasu jako vítr a brzy se radovali z prvního gólu. Janata vybojoval puk za brankou, poslal ho před branku na Sudu a ten se nemýlil. První trefa jakoby ještě nažhavila hráče v modrém a ve zbytku zkrácené třetiny přidali ještě dvě branky, přesně zamířili Veber a Vostracký. Hned po 20 minutách tak měli Inženýři luxusní náskok 3 branek. Jak ale všichni víme, v hokeji je možné všechno, takže rozhodnuto ještě určitě nebylo...

Ve druhé třetině totiž přišlo rychlé snížení. Jinak fantasticky chytající Příhoda neudržel vysoký lob ze středního pásma a volný puk za jeho záda snadno uklidil Aleš Hyršl. O chvilku později navíc Karlovka hrála přesilovku a byla blízko kontaktního gólu, ale namísto snížení přišel úder na druhé straně - v samostatném úniku si Veber dovolil krásnou kličku a zvýšil na 5:2. Do konce třetiny se ještě trefil Janata a v tu chvíli Engineers převzali otěže zápasu stoprocentně do svých rukou. Ani ve zbytku zápasu nepolevili a po skvělém týmovém výkonu Karlovku přejeli ve všech směrech. Ve třetí třetině se trefili do černého Suda, Urbančík a Ujfaluši a fanoušci Engineers si žádali DESÍTKU! Tu ale odmítlo postupně asi 6 hráčů a konečné skóre se tedy zastavilo na skóre 9:2.

Engineers tak konečně zlomili prokletí čtvrtfinále a ve své čtvrté sezóně poprvé postoupili mezi nejlepší 4 týmy soutěže. V semifinále vyzvou vítěze základní části z Trenčína Sledujte Facebook a Instagram, kde brzy najdete termín domácího zápasu (nejpravděpodobněji ve středu 27.3.) na Hvězdě!